18. kolejka

• autor: 89arecki89, 2015-05-16 12:25

Po obfitej w bramki 17. kolejce czas na kolejne piękne akcje i strzały. Najciekawiej zapowiadającym się meczem tej kolejki jest pojedynek Dragonsów z Nankatsu.

Następną kolejkę tym razem rozpocznie mecz Dzikich Węży z FC Tetrykami. Za równo różnica miejsc w tabeli i umiejętności między obydwoma zespołami jest ogromna, ale niżej notowany zespół tydzień temu pokazał, że niegroźny jest im żaden rywal. Przypominamy, że drużyna Piotra Żołądka w poprzedniej kolejce prowadziła do przerwy z Funpackiem 3:1, aby ostatecznie przegrać 3:5. Dzisiaj o niespodziankę będzie jeszcze trudniej ponieważ zmierzą się z najlepszym atakiem i najszczelniejszą obroną w lidze. Jeśli FC Tetrycy przegrają dzisiaj kolejny mecz to "uda" im się to już dziewiąty raz z rzędu. Natomiast dla wicelidera może to być tak jak tydzień temu kolejny strzelecki trening, w którym Węże będą mogły poprawić sobie bilans bramkowy i indywidualne statystyki. Miejmy jednak nadzieję, że kolejny raz FC Tetrycy pozytywnie zaskoczą i sprawią problemy rywalom. Warto jeszcze wspomnieć, że przed 18. kolejką do drużyny wicelidera rozgrywek dołączyło dwóch nowych zawodników - Wojciech Prasuła i Marcin Papis.

Ostatnio w lepszej dyspozycji znajdują się zawodnicy Green Team CLS, którym drugi raz w tym sezonie udało się wygrać dwa kolejne spotkania. Tym razem pokonali WKS Walencję(4:3) i Sporting Augustówkę(6:3). Czy uda im się podtrzymać dobrą passę i w tej kolejce? Dobre nastroje rywali będą chcieli przegonić FC Atletico, którym marzy się również pierwsza zdobycz punktowa od 12. kolejki, w której pewnie i wysoko pokonali Skull Squad 10:1. Jeśli Atleti wygrają dzisiejsze starcie to zrównają się punktami w tabeli z Zielonymi i będzie to ich druga wygrana w tym sezonie w bezpośrednim pojedynku. W rundzie jesiennej FC Atltico wygrało pewnie 6:2. Natomiast jeśli wygra Green Team to drużyna, której kapitanem od rundy wiosennej jest Michał Urbaniak, przynajmniej do jutra będzie mogła cieszyć się z szóstego miejsca w tabeli. Początek tego spotkania dzisiaj o godzinie 16:00.

Najciekawszym meczem w tej kolejce będzie bezpośrednia walka zespołów walczących o lokaty 4-6 w ligowej tabeli. O godzinie 17:20 rozpocznie się spotkanie sąsiadów w tabeli Dragons i Nankatsu. Na chwilę obecną to drużyna Klaudiusza Mordeckiego ma minimalną przewagę jednego punktu nad rywalem. Dragonsi na wiosnę nie przegrali jeszcze żadnego meczu, odnotowali trzy wygrane i trzy remisy. Ich dzisiejsi przeciwnicy na 18 możliwych punktów zdobyli 15 zatem patrząc na zdobycz punktową w lepszej dyspozycji znajduje się czwarty zespół w tabeli. A więc czy dzisiaj będziemy świadkami kolejnej szóstej wygranej Nankatsu, a Dragonsi uznają po dłuższym czasie wyższość rywali?

TABELA PO 17. KOLEJKACH